Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Ramię Wycieraczki PH2 99-00
Autor Wiadomość
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-23, 18:42    Ramię Wycieraczki PH2 99-00

Witam!
Muszę wymienić ramie wycieraczki przód od strony kierowcy w swojej Safrance. W mojej było montowane ramię nietypowe, uchwyt wygięty do góry. A więc trudno było dostać "tańsze" wycieraczki lub tzw. "banany". Ostatnio zauważyłem, że część "normalnych wycieraczek" jest przystosowane do Safrane od 99 roku. Dlatego moje pytanie do użytkowników Safi od 99 do 2000 roku: czy wasze ramię ma uchwyt wygięty do dołu, czy do góry? Jeśli normalnie, czyli do dołu to chętnie kupię takie ramionko (jakieś namiary itp.) Z góry dzięki i Pozdrawiam!
 
 
Darek 
Nałogowiec

Safrane ph: phase II
Rocznik: 1998
Pojemność: 2.5 20v + LPG
Wersja wyposażenia: RXT
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U
Pomógł: 6 razy
Wiek: 52
Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 808
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2008-08-23, 23:40    

U mnie ramię też wygięte jest nietypowo w związku z tym wszystkie trzy wycieraczki mam inne choć tylną i pasażera można od biedy zamienić bo różnią się tylko długością pióra. Nie widzę natomiast problemu z wymianą wycieraczki po stronie kierowcy. Są one bez problemu dostępne a cena niewiele wyższa od tej po stronie pasażera. Jeśli się uprzesz to pewnie da się zastosować ramię od wycieraczki dla pasażera do strony kierowcy.
_________________
Panie, daj mi siłę, do zaakceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
mądrość, abym dobrze ukrył ciała tych którzy mnie dzisiaj wkurzyli.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-29, 14:17    

Ja też mam nietypowe mocowanie wycieraczki. Z własnego doświadczenia (nie tylko z Safrane'ami) wiem że oszczędzenie na wycieraczkach i tak nic nie daje bo w końcu i tak płaci się tyle samo kupując kilka razy tanie zamienniki. Kupuję zatem oryginalne wycieraczki na allegro u użytkownika AbcWycieraczki. Komplet do Safrane'a wychodzi 110 zł i możesz jeździć spokojnie nawet i dwa lata na oryginalnych Valeo, bez kombinacji z przerabianiem uchwytu, bez ciągłych wymian tanich zamienników etc. Jak sobie policzysz ile przez dwa lata wydasz na zamienniki to warto pomyśleć o dobrych oryginałach. Z tym gościem z allegro można też się trochę potargować i zaokrąglić cenę. Czasem daje też jakieś gratisy (mi ostatnio przysłał gąbkę do wycierania zaparowanej szyby Wesoly )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11