Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
ustawianie klimatronika
Autor Wiadomość
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-07, 03:36    

Gdy jest walnięty czujnik płynu chłodniczego płynącego do nagrzewnicy to na panelu klimatronika wyskakuje serivce. W ASO tym bardziej by to wykryli, a podobno nie wykryli nic. Natomiast zablokowanego wentylatorka od czujnika autodiagnostyka nie wykaże, więc może to to.
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2009-01-07, 09:14    

Na pewno jest to czujnik klimatyzacji w panelu klimatronika i nie ma potrzeby dalej szukać, też miałem ten problem niektórzy mi mówili, że to wina silniczków sterujących klapami inni, że może masz mało płynu chłodniczego aż w końcu sprawdziłem ten czujnik i okazało się, że się nie kręci. Zakupiłem cały panel od Rufusa i wszystko teraz pięknie działa. Chwała mu za to.
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
slesiu1971 
Użytkownik

Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 19
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2009-01-07, 12:14    

Z całą pewnością winę za całe zamieszanie ponosi ten czujnik w panelu klimatronika, nowego nie dam rady kupić o czym pisałem wcześniej, lada dzień wymienię go na inny tylko że używany i wtedy sprawa sie wyjaśni, jak nadal będą problemy z klimatronikiem to wtedy będę miał problem i o tym napiszę. Wtedy będę wołał ponownie o pomoc. Pozdrawiam.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-18, 04:59    

Ostatnio wydłubałem ten czujnik z silniczkiem u siebie i okazało się, że również się nie kręcił tylko drżał, a jak mu pomogłem to ruszył. Tak jak pisał jurek201 wystarczy wyczyścić i nasmarować oś wirnika, a wszystko będzie grało. Jest to do zrobienia w 10-15 min. więc nie ma sensu kupować używanego bo również może być zanieczyszczony, a już napewno nie ma sensu wymiana całego panelu klimatronika jak pisał Goalkeper. [żarówka nie świeci bo zaśniedziały styki więc wymienię całą lampę] Mruga
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2009-01-20, 17:40    

Zrobiłem zdjęcie tego czujnika całego, oczywiście rozłożony jest bez konieczności odlutowania termistora. Teraz powiedzcie co trzeba przeczyścić ?



Dodam, że wygląda on inaczej niż ten w panelu klimatronika, który dostałem od Rufusa
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
mSamer 
Klubowicz


Safrane ph: Vel Satis
Rocznik: 2003
Pojemność: 2.2 DCI
Wersja wyposażenia: Initiale Patis
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 111
Skąd: okolice Zawiercia
Wysłany: 2009-01-20, 19:08    

Jak przystawie ucho do miesca gdzie znajduje się silniczek to słysze takie delikatne bzyczenie-buczenie czy to oznacza jego pracę czy zastanie ? i czy moge włożyć w tą krateczke np jakiś delikatny plasticzek żeby sprawdzić czy się obraca oczywiście plastik elastyczny i powoli by widzieć czy ociera się o niego wiatraczek. Pozdro
_________________
Renault Safrane 1998r 2.5 20V Benzyna+LPG sekwencja. Wersja RXE ---->
http://www.polskajazda.pl...t/Safrane/53536
 
 
 
jurek201 
Klubowicz

Safrane ph: I
Rocznik: 1993
Pojemność: 3.0 12V
Wersja wyposażenia: RT
Wiek: 69
Dołączył: 10 Wrz 2008
Posty: 134
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-20, 21:12    

Ad. mSamer

mSamer napisał/a:
Jak przystawie ucho do miesca gdzie znajduje się silniczek to słysze takie delikatne bzyczenie-buczenie czy to oznacza jego pracę czy zastanie ? i czy moge włożyć w tą krateczke np jakiś delikatny plasticzek żeby sprawdzić czy się obraca oczywiście plastik elastyczny i powoli by widzieć czy ociera się o niego wiatraczek.


Delikatne bzyczenie świadczy raczej o pracy silniczka Wesoly Możesz oczywiście wsadzić coś cienkiego w kratkę ale masa wirnika jest tak mała, że możesz nawet nie poczuć gdy silniczek się zatrzyma.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-21, 04:03    



Wyczyścić i nasmarować należy oś wirnika (górna strzałka) oraz łożysko wirnika (dolna strzałka). Ja łożysko wirnika wyczyściłem przeciągając kilka razy naoliwiony sznurek.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16