Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Oswietlenie wnetrza
Autor Wiadomość
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-05, 23:34    Oswietlenie wnetrza

Witam,
uzytkuje Safrane juz od kilku lat, (obecnie 2,5 20V 1997) ale po raz pierwszy jestem tutaj, bo tez po raz pierwszy mam problem z oswietleniem wnetrza. Generalnie rzecz ujmujac.. jest za jasno. Po wejsciu i uruchomieniu silnika oswietlenie wnetrza dalej sie pali i dopiero wylaczenie wylacznikim w panelu obok lusterka dalo rade, ale nie do konca. Wciaz swiecily sie lampki w drzwiach. Aby uchronic akumulator, wyjalem odpowiedni bezpiecznik, ale to chyba nie jest normalne. Co moze byc przyczyna i jak z tym walczyc?
 
 
mSamer 
Klubowicz


Safrane ph: Vel Satis
Rocznik: 2003
Pojemność: 2.2 DCI
Wersja wyposażenia: Initiale Patis
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 111
Skąd: okolice Zawiercia
Wysłany: 2009-02-06, 01:07    

sprawdź czy czujniki w drzwiach (wystające cypelki) są sprawne one odpowiadają za włączanie oświetlenia przy otwartych drzwiach może jakiegoś styku tam nie masz :)
_________________
Renault Safrane 1998r 2.5 20V Benzyna+LPG sekwencja. Wersja RXE ---->
http://www.polskajazda.pl...t/Safrane/53536
 
 
 
wazzabii 
Klubowicz


Safrane ph: II
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.2 dT 12V
Wersja wyposażenia: RXT
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 240
Skąd: UK
Wysłany: 2009-02-06, 05:19    

przejedź się kawałek to komputer powie co jest niby otwarte, będziesz wiedział który czujnik się skończył/uszkodził

bo komputer z syntezatorem mowy chyba masz?
_________________
2x Safrane RXT 2.2dT 1999
 
 
ARCHEOLOG 
Forumowicz


Safrane ph: bd
Rocznik: bd
Pojemność: bd
Wersja wyposażenia: bd
Wiek: 46
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 97
Skąd: bd
Wysłany: 2009-02-06, 08:10    

U mnie gdy przez jakiś czas wariowały obroty na biegu jałowym i następował spadek napięcia ładowania zaczeły się pojawiać podobne objawy. Zapalało się światło podczas jazdy i nawet po wyłączeniu silnika i zamknięciu samochodu pozostawało właczone. Kiedyś nawet sąsiad dał mi znać, że się świeci światło w samochodzie a jak wychodziłem to na bank zgałso. Tak jak piszesz można je wyłaczyć ręcznie ale lampki w drzwiach będą palić się nadal. U mnie pomogło wyjęcie bezpiecznika od oświetlenia wewnętrznego na jakieś 24 h. Dodam, żę w tym czasie nromalnie eksploatowałem auto. Od roku (odpukać w niemalowane) usterka się nie pojawiła. Prawdopodobnie jak w całym samochodzie tym też steruje jakiś komputerek, który trzeba zresetować. Dodam, że wyregulowałem obroty silnika na gazie aby nie było falowania obrotów, które powodowały spadki napięcia.
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2009-02-06, 13:41    

A czy bezpiecznik odpowiedzialny za oświetlenie wewnętrzne był sprawdzany :?:
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
jurek201 
Klubowicz

Safrane ph: I
Rocznik: 1993
Pojemność: 3.0 12V
Wersja wyposażenia: RT
Wiek: 69
Dołączył: 10 Wrz 2008
Posty: 134
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-06, 14:22    

Jeśli nie gasną światełka na drzwiach to raczej stawiałbym na któryś z wyłączników drzwiowych, ale równie dobrze może to być uszkodzenie w "czarnej skrzynce" czytaj "zespole ineligentnego wyłączania swiateł". To, to, co włącza światła w momencie odblokowania zamków drzwi pilotem, nie wyłącza po zamknieciu drzwi, a wyłącza swiatła w momencie uruchomienia silnika lub jeśli nie uruchamiamy silnika wyłącza je po jakimś czasie.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-06, 19:04    

Dzieki wam za informacje. dzis sprawdzilem te wylaczniki w drzwiach i mam podejrzenie odnosnie bagaznika. Nie zawsze wlacza sie swiatlo w komorze bagaznika. Poza tym w warsztacie dowiedzialem sie o jakis mikrowylacznikach w zespole zamkow. czy to moze miec zwiazek z moim problemem - drzwi zamykaja sie z pilota bez zastrzezen
 
 
jurek201 
Klubowicz

Safrane ph: I
Rocznik: 1993
Pojemność: 3.0 12V
Wersja wyposażenia: RT
Wiek: 69
Dołączył: 10 Wrz 2008
Posty: 134
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-06, 19:25    

Są mikrowyłączniki w zamkach drzwi ale służą jedynie do informowania "gadaczki", że drzwi są niedomknięte lub otwarte.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-06, 20:14    

Dzięki Archeolog. Po 24 godzinach i przeczytaniu Twojego posta zdecydowałem się na ryzykowną :hyhy: , ale najmniej kosztowną metodę naprawy uszkodzenia
Jak na razie działa tak jak u Ciebie - 100% skuteczności
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2010-02-03, 17:27    

Jeżeli po odpaleniu samochodu, lub po zamknięciu nie gasną światła w drzwiach, to przyczyną jest z pewnością któryś w włączników drzwi, o których wspomniał jurek201.
Wyjęcie bezpiecznika doraźnie eliminuje uciążliwość, ale nie rozwiązuje problemu. Zazwyczaj przyczyną nie jest sterownik oświetlenia (znajdujący się nad nogami pasażera z przodu, wraz z modułem centralnego zamka - choć takie przypadki bywają), ale zwarty wyłącznik drzwi (zazwyczaj zwarcie się robi, gdy dostanie się do niego woda). Należy wyłącznik zdemontować, przeczyścić i wszystko powinno powrócić do normy.
Który jest zwarty dojdziemy odłączając je kolejno.
Wyłącznik
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15