Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z otwieraniem auta - odbiornik czy akumulator?
Autor Wiadomość
gnievko 
Obserwator

Safrane ph: Ph 1
Rocznik: 1998
Pojemność: V6 3.0
Wersja wyposażenia: RX 8
Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-10, 22:33    Problem z otwieraniem auta - odbiornik czy akumulator?

Witajcie Safranowicze,

Pojawia się kilkukrotnie temat problemów z otwieraniem Safranki. Też mam. Ale trochę inaczej:
- nie mogę otworzyć samochodu z pilota
- bębenki w drzwiach się kręcą
- wejście przez bagażnik uruchamia alarm i immobilizer
- co ciekawe - odkręcenie klem akumulatora i przykręcenie ich ponowne sprawia że jednokrotnie mogę otworzyć i zamknąć samochód, oraz uruchomić go!
- niestety działa to tylko raz... dopiero ponowne odłączenie i podłączenie akumulatora pomaga, ale znowu tylko jednokrotnie

Akumulator ma półtora roku, wygląda na dobry, nie jest rozładowany (sprawdzałem, światła świecą, silnik kręci, radio gra, wskaźnik na prostowniku pokazuje naładowanie w 60%). Wody przy odbiorniku sygnału z kluczyka (nad lusterkiem) nie ma (zresztą on działa po manipulacji z akumulatorem). Kluczyk jest dobry - kontrolki się palą, bateria jest dobra, działa po manipulacji z akumulatorem.

Safrane ph 1 r. 1998, V6 3.0, benzyna, Warszawa.

Pozdrawiam forumowiczów (na ewentualne posty odpowiem najwcześniej w poniedziałek)
 
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2010-11-10, 22:52    

gnievko napisał/a:
bateria jest dobra

Po czym stwierdzasz, że bateria jest dobra :?: Jeżeli po tym, że zapala się dioda na kluczyku to nic bardziej mylnego, ona nie potrzebuję tyle prądu aby się zapalić co dotarcie sygnału radiowego z kluczyka do odbiornika. Też miałem kiedyś problem z otwieraniem z kluczyka a za skarby nie wiedziałem o co kaman bo w końcu dioda się paliła. Aż namówił mnie ktoś, żebym wymienił baterie. Do dziś jak ręką odjął :)

Odnośnie zamków to czy przy udanej próbie otwierają się wszystkie drzwi ? Może jeszcze podaj info kiedy te problemy się zaczęły i czy wcześniej występowały. Bo jeżeli teraz na dniach to być może deszczowa pogoda spłatała figle i siłowniki od zamków dostały wilgoci, mógł powstać zimny lut i nie dostają odpowiedniego zasilania na tyle mocnego ile potrzebują aby podnieść ramię. Jak już testowałeś to proponuję jeszcze raz zrobić badanie z rozłączeniem i podłączeniem aku ale siedząc w samochodzie. Poproś kogoś aby grzebał przy aku a ty po całym zamieszeniu otwórz i zamknij samochód, przy następnej próbie jak nie otworzy się z kluczyka to sprawdź czy będziesz w stanie otworzyć drzwi wykorzystując do tego guzik w kabinie. Jeżeli nie otworzą się również z przycisku to będziemy mieli sprawcę zamieszania czyli siłowniki. Ale po tym dokonaj jeszcze jednej próby otwarcia z guzika, czyli przyciśnij go i trzymaj, wtedy prąd będzie cały czas płynął więc po jakimś czasie siłownik powinien zadziałać.

Poczekajmy jeszcze na wypowiedzi pozostałych.
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
Darek 
Nałogowiec

Safrane ph: phase II
Rocznik: 1998
Pojemność: 2.5 20v + LPG
Wersja wyposażenia: RXT
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U
Pomógł: 6 razy
Wiek: 52
Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 808
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2010-11-11, 10:31    

gnievko przede wszystkim posiadasz auto w fazie drugiej (PHII) która była produkowana od 1996 roku. Zmień swój podpis.
Zmień baterie w pilocie, objawy wskazują na ich zużycie. Nie jest to raczej wina siłowników centralnego zamka jak sugeruje Goli bo nie tylko nie otwierają się drzwi ale i nie rozbraja alarm. Samochód da się uruchomić nawet z działającym alarmem gdyż immo jest na osobnym układzie i wkładając oryginalny kluczyk do stacyjki rozbrajasz go niezależnie.
Woda raczej nie pojawi się u Ciebie przy odbiorniku gdyż jak wspomniałem wcześniej posiadasz PHII a to była przypadłość PHI która miała z przodu antenę radiową i dlatego przeciekała tam czasem woda.
_________________
Panie, daj mi siłę, do zaakceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
mądrość, abym dobrze ukrył ciała tych którzy mnie dzisiaj wkurzyli.
 
 
gnievko 
Obserwator

Safrane ph: Ph 1
Rocznik: 1998
Pojemność: V6 3.0
Wersja wyposażenia: RX 8
Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-17, 00:56    

Darek napisał/a:
gnievko przede wszystkim posiadasz auto w fazie drugiej (PHII) która była produkowana od 1996 roku. Zmień swój podpis.


no właśnie nie, mam Ph1, jest zbyt wyraźna różnica w wyglądzie by się pomylić, mimo że data produkcji w dowodzie to 1998.

Co do kluczyka - bateria była wymieniana całkiem niedawno, nie miało to wpływu na to, że generalnie ciężko wstrzelić się w odbiornik i otworzyć auto. Baterię sprawdzałem testerem - jest wg niego dobra, nie straciła mocy. Po wyjęciu i włożeniu akumulatora kluczyk nie ma problemu z otworzeniem auta raz czy dwa razy.

[ Dodano: 2010-11-17, 00:58 ]
aha - jeszcze jedno. Jak się dostanę do środka przez bagażnik, to z guzika w podsufitce otwieram i zamykam bez problemu. Tak więc niekoniecznie chodzi o siłowniki w drzwiach, bo one w tym przypadku CHODZĄ!
 
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2010-11-17, 08:15    

To ja bym proponował zajrzeć pod podłogę pod którymś fotelem do sterownika centralnego zamka, nie pamiętam teraz czy pod kierowcą czy pasażerem się znajduje. Warto by sprawdzić kostki wpięte do niego, może gdzieś zaśniedziały styki i dlatego taka lipa się dzieje.
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
Darek 
Nałogowiec

Safrane ph: phase II
Rocznik: 1998
Pojemność: 2.5 20v + LPG
Wersja wyposażenia: RXT
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U
Pomógł: 6 razy
Wiek: 52
Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 808
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2010-11-17, 08:31    

gnievko napisał/a:

no właśnie nie, mam Ph1, jest zbyt wyraźna różnica w wyglądzie by się pomylić, mimo że data produkcji w dowodzie to 1998.
!

To NIEMOŻLIWE. Ktoś albo robił jakiś szwindel albo do PH II przełożył przód od PH I. Jedynka skończyła się w 1996 roku.
_________________
Panie, daj mi siłę, do zaakceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
mądrość, abym dobrze ukrył ciała tych którzy mnie dzisiaj wkurzyli.
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2010-11-17, 08:55    

Darek napisał/a:
Ktoś albo robił jakiś szwindel albo do PH II przełożył przód od PH I

Albo do przodu phI dołożyć budę phII :) gnievko napisz może w którym miejscu na dachu masz antenę od radia.
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
Daroot
Nałogowiec
Grażyna zrób mnie kapuczina


Safrane ph: ałem całe życie
Rocznik: b
Pojemność: c
Wersja wyposażenia: d
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 608
Wysłany: 2010-11-17, 09:31    

Składak - i w dowodzie będzie data złożenia.
W starych dowodach była data produkcji i data złożenia składaka - w nowych jest traktowana jako data produkcji.
 
 
cudanakiju 
Klubowicz

Safrane ph: --
Rocznik: --
Pojemność: --
Wersja wyposażenia: -- :(
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 61
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-11-17, 10:48    

chyba w numerze VIN powinna być data produkcji, prawda?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15