Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Fotele elektryczne w SII
Autor Wiadomość
heavenly 
Użytkownik

Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 34
Wysłany: 2008-08-23, 23:30    Fotele elektryczne w SII

Ponieważ właśnie zakończyłem walkę z fotelami, więc podzielę się wiedzą dla potomnych. Używał będę określeń FK - fotel kierowcy, FP - fotel pasażera. Wersje auta oznaczę jako I i II. Najpierw lekki wstęp:
- fotel kierowcy jest niezależny od fotela pasażera bez względu na wersję.
- fotelem kierowcy steruje komputer, fotelem pasażera osobnik siedzący na nim
- w FK kiedy naciskamy guzik np. suwania do przodu - informujemy o tym kompa, a on podaje odpowiednie bieguny na odpowiednie styki. W FP pasażera po prostu wciskamy przycisk i on steruje silnikiem

Można do II wstawić FP z I i na odwrót. Trzeba tylko zmienić wtyczkę, poza tym jest pełna kompatybilność. Z FK jest dużo trudniej bo:
- w I komp sterujący siedzi pod fotelem, tam gdzie komp gadaczki.
- w II komp fotela jest wprost w fotelu
- komp w obu wersjach steruje lusterkami, oraz w I dodatkowo kolumną kierownicy.

Nie da się wstawić FK z I do II i na odwrót bez poważnych przeróbek. Ponieważ ja kupiłem auto po kradzieży foteli, z obciętymi wiązkami FK - miałem poważny problem z odbudową wiązki. Pozyskałem taką z identycznego auta, ale gąszcz kabelków w tych samych kolorach skutecznie mnie zniechęcał. Dzisiaj odkryłem jak je poprawnie połączyć. Na serwer Pikura wrzuciłem schemat el. foteli z II (tak naprawde to FK tylko;-), wraz z opisem w pliku txt. Zasada jest prosta:
- wziąłem np. styk A7 ze złączki lusterka kierowcy, idzie on do styku A12 w złączu FK - sprawdziłem jaki kolor ma kabel w tym złączu i za pomocą omomierza sprawdziłem który to z kabelków. Po czym zalutowałem na styk A12. I tak dalej kolejne kabelki. W sumie musiałem odsłonić kostki obu lusterek i sterowania. Ale się udało. Teraz pozostało kupić FK z II. I wsio będzie działać.

Nie jestem jeszcze pewien jednej rzeczy, ale sporo wskazuje na to że w S II można uruchomić automatyczne domykanie szyb po zamknięciu go z pilota. Sprawdzę jak będę miał fotel z II z komputerem sterującym.

Na dziś to tyle, dumny jestem z siebie;-) Puszczam tego posta tez na newsy pikurowe, może się komus przyda.
 
 
Darek 
Nałogowiec

Safrane ph: phase II
Rocznik: 1998
Pojemność: 2.5 20v + LPG
Wersja wyposażenia: RXT
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U
Pomógł: 6 razy
Wiek: 52
Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 808
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2008-08-23, 23:35    

Gratulacje. Elektryka to ciężki kawałek chleba szczególnie bez schematów. Domykanie szyb byłoby bardzo ciekawe więc czekam z wielką niecierpliwością na rezultat
_________________
Panie, daj mi siłę, do zaakceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
mądrość, abym dobrze ukrył ciała tych którzy mnie dzisiaj wkurzyli.
 
 
heavenly 
Użytkownik

Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 34
Wysłany: 2008-08-23, 23:42    

No na szczęście schematy foteli dwójeczki miałem, więc było prościej. Bez niego bym zresztą za nic nie odbudował wiązki FK. A tak to tylko pozostało ów fotel pozyskac i wsadzić. Autko jeżdzi miodnie....
 
 
heavenly 
Użytkownik

Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 34
Wysłany: 2008-08-27, 22:55    

Mogę Ci niedrogo sprzedać dwa przednie fotele z Jedynki. Oba z elektryką, bez pompek. Potrzebował będziesz jeszcze komputera do nich, bo wiązka jak pamiętam jest, ale to pudełko co udaje kompa to tylko atrapa.
 
 
wazzabii 
Klubowicz


Safrane ph: II
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.2 dT 12V
Wersja wyposażenia: RXT
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 240
Skąd: UK
Wysłany: 2008-08-29, 06:43    

a ja mam panowie pytanie,
przegladam sobie ogloszenia i znalazlem jedna sztuke initiale de paris z 98' roku

i zastanawiam sie czy dobrze mysle o jednym przelaczniku, bo pierwszy raz go widze...

mianowicie








pytanie dotyczy pierwszego zdjecia, czy ta konsola przy dzwigni hamulca recznego sluzy do sterowania tylna kanapa?
_________________
2x Safrane RXT 2.2dT 1999
 
 
heavenly 
Użytkownik

Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 34
Wysłany: 2008-08-29, 08:20    

Safranka jak moja;-) Tylko wnetrze inne;-) I tez z ParyżaWink Ponieważ w mojej skradziono wnętrze, wraz z połówka tunelu, więc nie wiem do czego toto służy. Jednak w mojej nie idzie do tylnej kanapy żadna wiązka, a ta obcięta w tunelu - została odbudowana i nie zostały żadne wolne kabelki do czegoś takiego.

Trzebaby zapytac sprzedajcego co to jest - a przy okazji - jak chcesz ją kupić - licz się z akcyzą w okolicy 2100 zł. Akurat jestem na bieżąco z cenami Safranek i kosztami sprowadzenia i rejestracji.
 
 
ARCHEOLOG 
Forumowicz


Safrane ph: bd
Rocznik: bd
Pojemność: bd
Wersja wyposażenia: bd
Wiek: 46
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 97
Skąd: bd
Wysłany: 2008-08-29, 12:02    

To jakiś "bayer" Hyhy - pewno sterowanie katapultą Hyhy
A tak na poważnie to chyba jakaś własna inicjatywa, nawet w najbogatrzych wersjach kanapa sterowana jest indywidualnie - ot fotki wnetrza initiale:
http://renaultsafrane.fre...ndre95-0006.jpg
http://renaultsafrane.fre...ndre95-0007.jpg
 
 
heavenly 
Użytkownik

Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 34
Wysłany: 2008-08-29, 12:11    

Masz prawie racje - to RXE Safrane Mk I. Widzisz guziczek do tylnych głośników i gniazda słuchawek w tunelu? To w dwójce już ich nie było, podobnie jak elektrycznej tylnej kanapy. Spójrz też na kieszenie na przednich drzwiach - jedynka jak w pysk strzelił.
 
 
ARCHEOLOG 
Forumowicz


Safrane ph: bd
Rocznik: bd
Pojemność: bd
Wersja wyposażenia: bd
Wiek: 46
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 97
Skąd: bd
Wysłany: 2008-08-29, 12:23    

No niestety nie masz racji. To są foty tuningowanej II do BiTurbo - reszta fotek w temacie o tuningu. W nętrze przejęte częściowo od BiTurbo, ale w initiale były podobne rozwiazania, jedynie boczki inne. Co do słuchawek to też nie masz racji. Oglądałem initiale z 2000 roku kupione od belgijaskiej ambasady i był też tam ten bayer z guzikiem. Nie przypuszczam, że amabasador coś zmieniał.

"Safrane Biturbo BACCARA - Equipée INITIALE Phase 2"
 
 
heavenly 
Użytkownik

Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 34
Wysłany: 2008-08-29, 12:38    

Zgoda, może w najwyższych wypasach te guziczki zostawili, ale ja w swojej Initialce nie mam wiązki do tylnej kanapy. Z drugiej strony - jak już Initiale to chyba nie było dodatkowych podwersji? Bo to byłoby dziwne, chyba że do Initiale można było zamówić jeszcze coś ekstra z listy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15