Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
SONDA LAMBDA
Autor Wiadomość
ARCHEOLOG 
Forumowicz


Safrane ph: bd
Rocznik: bd
Pojemność: bd
Wersja wyposażenia: bd
Wiek: 46
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 97
Skąd: bd
Wysłany: 2008-10-16, 10:09    SONDA LAMBDA

Już mi łapy opadają. Smutny
Po założeniu gazu do mojej Frani (nie sekwencja) zaczęła się palić kontrolka SERVICE. Okazało się, że padła SL. Przy okazji padł również przepływomierz. Oczywiście wymieniłem na nowe. Nie licząc kłopotów z odpalaniem i jazdą na benzynie kiedy padł przepływomierz wszystko działało ok. Nawet na starej uszkodzonej sondzie auto jeździło jak trzeba (komp pokazywał jedynie, że napięcie było powyżej 1V – powinno zawierać się w przedziale 0-1V). Po założeniu nowej sondy napięcie jest ok. ale SERVICE zapala się dalej. Komp wyświetlił komunikat, że jest problem z sondą „zwarcie do masy lub plusa” ??? – Wczoraj sprawdziłem podpięcie przewodów w zasadzie jest ok. Jeśli ma ktoś jakiś pomysł to będę niezmiernie wdzięczny. Podkreślam, że wszystko działa tak jak trzeba (odpala, nie szarpie, spalanie w normie).
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2008-10-16, 11:07    

ARCHEOLOG, wydaje mi się, że będziesz musiał wjechać gdzieś na wykasowanie błędów z komputera. To że coś sie wymieni na nowe i sprawne nie zawsze usunie problem i często jest tak, że trzeba przetrzepać pamięć komputera.
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2008-10-15, 11:16    

Przy LPG komunikat o zwarciu sondy do masy jest chyba normalnym objawem w tej generacji instalacji ? (tak miałem w lalce) Czy masz założony emulator, bo po to on jest, aby oszukać kompa samochodu Wesoly
Ewentualnie źle działa emulator, lub jest uszkodzony.
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
ARCHEOLOG 
Forumowicz


Safrane ph: bd
Rocznik: bd
Pojemność: bd
Wersja wyposażenia: bd
Wiek: 46
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 97
Skąd: bd
Wysłany: 2008-10-16, 11:29    

Błędy były wykasowane w serwisie. Emulator posiadam i raczej jest też ok. – wczoraj podpinaliśmy nowy oraz dla sprawdzenia innego producenta i też nic. Rozwieje jednak jedną wątpliwość, która się sama nasuwa – po skasowaniu błędu w serwisie pojeździłem na samej benzynie nie włączając instalacji LPG i niestety SERV też się zapalił.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-16, 19:42    

Pójdź dalej. Odłacz lpg od sondy. wykasuj komputer (np odłączając akumulator). i zobacz czy wtedy wyskoczy ci błąd. Wyeliminujesz wtedy fakt czy sam komputer gazowy nie wpływa na odczyt z sondy.
Mam nadzieję że komputer mimo wszystko zresetowałeś. Wykasowanie tylko błędów nie wystarczy. Po zresetowaniu komputer dopasowuje sie do nowych parametrów. U mnie założeniu instalacji lpg zaczęły skakac oboty na niskich na benzynie. Po odlaczeniu akumulatora i zresetowaniu wszystko zaczeło wspolgrac.
 
 
ARCHEOLOG 
Forumowicz


Safrane ph: bd
Rocznik: bd
Pojemność: bd
Wersja wyposażenia: bd
Wiek: 46
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 97
Skąd: bd
Wysłany: 2008-10-17, 07:08    

Totek sugerujesz, że pomimo wyłączonej instalacji może ona powodować jakieś błędy? Hmm no chyba spróbuję w końcu to tylko przewody – ale nie powiem, żebym był szczęśliwy bo miejsce podłączenia sondy jest trudno dostępne. Zdegustowany
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-17, 18:21    

Z elektrycznego punktu wiedzenia do sondy podłączasz dwa urządzenia (komputery). Czyli oba stają się obciążeniem dla sody. Mimo iż nie jedziesz na LPG sondę cały czas obciąża rezystancja wejściowa komputera LPG. Teoretycznie powinna byc tak duza że nie powinna wpływac na odczyty..... ale kto ich tam wie. Po odcięciu będziesz pewny na 100% że instalacja LPG nie wpływa na odczyty z sondy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16