Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Brak świateł stop
Autor Wiadomość
olko 
Użytkownik

Safrane ph: II
Rocznik: 1997
Pojemność: 2.0 16v
Wersja wyposażenia: RTE
Typ pojazdu: B54L
Typ silnika: N7Q
Dołączył: 16 Gru 2011
Posty: 5
Skąd: Rybnik
  Wysłany: 2012-03-01, 22:40    Brak świateł stop

Po wspólnie z spędzonych 3 miesiącach z moim samochodem zwracam się do Was o pomoc po raz drugi:-) (jako że za pierwszym razem problem został rozwiązany w 2 postach liczę, że szybko uporamy się wspólnie z problemem ;-) ) Do rzeczy.

Jak w temacie w mojej Safrance zabrakło dziś świateł stop (wszystkich 3), zauważyłem to podczas drogi autostradą, kiedy było już ciemno więc od razu mówię, że niewiele sprawdziłem, jutro zejdę do garażu i będę z tym walczył, ale może jakieś dobre rady co sprawdzić i gdzie szukać?

Sprawdziłem: żarówki, bezpiecznik, włącznik przy pedale (zanurkowałem głową w dół włączniki są 2, zgaduję wyłączenie tempomatu i włącznik świateł stop? tempomat się wyłącza wszystko gra, drugi po wciśnięciu pedału też mechanicznie pracuje, elektrycznie jeszcze nie wiem), sprawdziłem schematy elektryczne i widzę, że są dwie opcje z funkcją wykrywania uszkodzenia żarówki i bez (stop lights with/without filament failure unit).

Podejrzenia: Uszkodzony włącznik, problem z masą (która? gdzie masa przy włączniku?)

Jeżeli ktokolwiek ma jakiś pomysł wysłucham z radością i jutro będę zrelacjonuje przebieg prac.
 
 
HIRO 
Klubowicz


Safrane ph: phII
Rocznik: 98
Pojemność: 2.5
Wersja wyposażenia: RXE
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 388
Skąd: ŁĘCZYCA
Wysłany: 2012-03-01, 22:52    

podstawa zewrzeć włącznik. jeśli nie to
złącze prawy próg przednich dźwi. jeśli nie to
masy na tym że progu
O ile dobrze pamietam to trzecie swiatło stop ma połączenie w bagażniku ale skoro nic nie świeci to zacznij od włącznika przy pedale.
_________________
Wszystko się zmienia gdy wozi Cie Renia
Ostatnio zmieniony przez HIRO 2012-03-02, 00:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2012-03-02, 00:04    

Wymień włącznik świateł ( o ile dobrze pamiętam, to ten z lewej strony ? ) Usiłowałem naprawiać czyszcząc styki, ale nie przyniosło to rezultatu. Nie ma co rzeźbić w Callais ;) W ASO zapłaciłem coś ok. 46 zł dwa lata temu.
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
olko 
Użytkownik

Safrane ph: II
Rocznik: 1997
Pojemność: 2.0 16v
Wersja wyposażenia: RTE
Typ pojazdu: B54L
Typ silnika: N7Q
Dołączył: 16 Gru 2011
Posty: 5
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2012-03-02, 16:32    

Sprawdziłem i rozebrałem włącznik, niestety w środku wypalony, prawdopodobnie cały czas świeciły mi światła stop aż się biedak wypalił, ma dość mocno uszkodzony gwint wiec chyba ktoś z nim już coś kiedyś kombinował. Zamówiłem nowy oryginał 55 zł.

Jutro po montażu dam znać:-)
 
 
maestro 
Starszy pisarz
majster


Safrane ph: II
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.9 24V V6
Wersja wyposażenia: najbogatsza
Typ silnika: L7X
Wiek: 34
Dołączył: 10 Sty 2012
Posty: 258
Skąd: Łask
Wysłany: 2012-03-04, 22:04    

Taki sam jest w 19, Clio, Megane, Scenicu, Lagunie etc. Na 'szrocie' po 10PLN.
 
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2012-03-04, 22:39    

Kolega kupił oryginał i dobrze zrobił, więc nie bardzo rozumiem po co robisz listę pasujących modeli na tym forum ? Zamierzasz rozesłać to info na wszystkie fora modeli, które wymieniłeś, czy jakiś inny cel był tej wypowiedzi ? Żarówki też pasują do większości modeli Renault, a na szrocie są nawet gratis, więc daruj sobie pisanie postów, które nic, albo niewiele wnoszą do tematu. Kupno używanego włącznika w tym przypadku to kompletne nieporozumienie, tak jak zakładanie używanego rozrządu.
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
maestro 
Starszy pisarz
majster


Safrane ph: II
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.9 24V V6
Wersja wyposażenia: najbogatsza
Typ silnika: L7X
Wiek: 34
Dołączył: 10 Sty 2012
Posty: 258
Skąd: Łask
Wysłany: 2012-03-04, 22:54    

No tak, bo te czujniki są tak podatne na uszkodzenia że zawsze najlepiej kupić nowy za 60PLN i cieszyć sie chudszym porftelem. Nie zarabiamy średniej krajowej (przynajmniej ja) więc dopisuje skąd można je tanio pozyskać, więc daruj sobie zgryźliwe uwagi, na temat mojego ukierunkowania tańszego zdobycia, bo większośc nawet nie wie o istnieniu takiego czujnika gdyż przeżywa on auto.

I bzdurą jest Twoje porównanie rozrządu (ważnego elementu silnika) do głupiego włącznika świateł STOP.
Ostatnio zmieniony przez maestro 2012-03-04, 23:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
olko 
Użytkownik

Safrane ph: II
Rocznik: 1997
Pojemność: 2.0 16v
Wersja wyposażenia: RTE
Typ pojazdu: B54L
Typ silnika: N7Q
Dołączył: 16 Gru 2011
Posty: 5
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2012-03-04, 23:01    

Włącznik nowy oryginalny wczoraj odebrany i zainstalowany, przy okazji okazało się, że światła pozycyjne z tyłu na klapie nie świecą, a podczas wjeżdżania do garażu przepaliło się światło mijania i tym sposobem moja Safrane dostała komplet żarówek przód i tył.
:D
Problem rozwiązany temat do zamknięcia. Dziękuję za zainteresowanie i pomoc.

Aha ostatecznie cena 45 zł, dokument zakupu jest i gwarancja w związku z tym także.
Ostatnio zmieniony przez olko 2012-03-04, 23:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Darek 
Nałogowiec

Safrane ph: phase II
Rocznik: 1998
Pojemność: 2.5 20v + LPG
Wersja wyposażenia: RXT
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U
Pomógł: 6 razy
Wiek: 52
Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 808
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2012-03-05, 12:36    

maestro napisał/a:
I bzdurą jest Twoje porównanie rozrządu (ważnego elementu silnika) do głupiego włącznika świateł STOP.

Ostatnio rzadko zgadzam się z kolegą Arkiem ale kupowanie używki w tym przypadku mija się z celem. Nigdy nie będziesz wiedział kiedy przestanie ponownie działać. Ponadto jeśli uważasz włącznik świateł stop za coś głupiego powinieneś chyba zastanowić się nad zwróceniem prawa jazdy, bądź wymontować swój wyłącznik i zahamować gwałtownie przed dwudziestotonowym zestawem.
_________________
Panie, daj mi siłę, do zaakceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
mądrość, abym dobrze ukrył ciała tych którzy mnie dzisiaj wkurzyli.
 
 
Cakes 
Klubowicz
Sajt Destraktor :D


Safrane ph: I
Rocznik: 1993
Pojemność: 2.2 12V
Wersja wyposażenia: RT
Typ pojazdu: B543
Typ silnika: J7T
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 320
Skąd: Kędzierzyn Koźle
Wysłany: 2012-03-05, 16:38    

Darek napisał/a:
Ponadto jeśli uważasz włącznik świateł stop za coś głupiego powinieneś chyba zastanowić się nad zwróceniem prawa jazdy, bądź wymontować swój wyłącznik i zahamować gwałtownie przed dwudziestotonowym zestawem.


Gdyby to byl facebook dalbym LUBIE TO :) Cieta riposta. Lecz niestety co niektorzy gleboko gdzies maja bezpieczenstwo, a pozniej my musimy placic za to, ze taki delikwent ma gdzies malo wazny wlacznik swiatel STOP !!!
_________________

блог
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16