Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Montaż niefabrycznego zamka centralnego
Autor Wiadomość
markus092 
Użytkownik

Safrane ph: I
Rocznik: 1993
Pojemność: 2,2
Wersja wyposażenia: E
Wiek: 32
Dołączył: 23 Gru 2012
Posty: 11
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-12-23, 23:47    Montaż niefabrycznego zamka centralnego

Witam niedawno kupiłem safranke niestety dużo jest w niej do roboty między innnymi zamki w drzwiach które nie otwierają się ani nie zamykają z kluczyka z pilota też cięzko im idzie czy jest możliwość montażu zamka centralnego niefabrycznego np http://allegro.pl/central...2870577704.html takiego i czy ktoś z was coś takiego już robił ?
 
 
wojtas80 
Forumowicz


Safrane ph: II
Rocznik: 2000
Pojemność: 2,2 dT
Wersja wyposażenia: Na bogato
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 61
Skąd: Jaworze
Wysłany: 2012-12-24, 00:31    

Hej! Ja w poprzedniej Szafce, która miała sterowanie na podczerwień zamontowałem tylko sterownik z radiówki i wpiąłem do instalacji. Działał bez zarzutu, ale z tego co piszesz, wnioskuję że może masz problem z samymi siłownikami?
 
 
markus092 
Użytkownik

Safrane ph: I
Rocznik: 1993
Pojemność: 2,2
Wersja wyposażenia: E
Wiek: 32
Dołączył: 23 Gru 2012
Posty: 11
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-12-24, 00:34    

jakby dokładnie opisać mój problem (safrane mam od wczoraj) otóż żeby otworzyć drzwi z pilota muszę celować w lusterko wsteczne stojąc blisko drzwi pod odpowiednim kontem i wysokością pilota zamki z samego kluczyka się nie otwierają ani w drzwiach ani w klapie dodatkowo klapa nie zamyka się z centralnego nie widzę nigdzie fabrycznego zestawu dlatego pomyslałem o niefabrycznym
 
 
wojtas80 
Forumowicz


Safrane ph: II
Rocznik: 2000
Pojemność: 2,2 dT
Wersja wyposażenia: Na bogato
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 61
Skąd: Jaworze
Wysłany: 2012-12-24, 01:08    

Fabryczny sterownik znajduje się pod deską z prawej strony, a przed lusterkiem wsteczynym w środku jest taka czarna kopułka, gdzie jest odbiornik z kluczyka na podczerwień. Sprawdź sobie najpierw baterie w kluczyku i działanie podczerwieni. Najlepiej wziąć do tego telefon, włączyć aparat, wycelować diodą w obiektyw i sprawdź czy dioda mruga w ekranie.
 
 
markus092 
Użytkownik

Safrane ph: I
Rocznik: 1993
Pojemność: 2,2
Wersja wyposażenia: E
Wiek: 32
Dołączył: 23 Gru 2012
Posty: 11
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-12-24, 01:11    

już sprawdzałem w ten sposób przy mocnym naciśnięciu dioda się świeci ale czy wymiana baterii rozwiąże kwestie szukania odpowiedniego konta żeby otworzyć drzwi ? i co z tylną klapą
 
 
wojtas80 
Forumowicz


Safrane ph: II
Rocznik: 2000
Pojemność: 2,2 dT
Wersja wyposażenia: Na bogato
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 61
Skąd: Jaworze
Wysłany: 2012-12-24, 01:18    

Teraz mnie zastrzeliłeś :wstyd: U mnie było tak:
Najpierw padły baterie, tydzień później dioda. Zakupiłem sam sterownik na alledrogo i po długich mękach podłączyłem. Jedyna różnica jakiej się dopatruje, to u mnie siłowniki działały
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2012-12-24, 10:20    

Fabryczny zamek centralny posiadasz, więc jeżeli kłopot sprawia Ci zestaw na podczerwień, wystarczy dołożyć najprostszą centralkę radiową. O ile pamiętam to drobną niedogodnością będzie w PHI immobiliser, który jest sprzężony z centralką podczerwieni i po otwarciu samochodu będziesz musiał i tak "kliknąć" oryginalnym w kierunku lusterka aby samochód mógł odpalić.
Co do siłowników, to prawdopodobnie trzeba zerknąć czy nie są zabrudzone i ewentualnie przesmarować, a w tylnej klapie albo padł, albo przewody idące do siłownika przełamały się na łączeniu klapy z nadwoziem. Trzeba rozebrać zamek klapy i zobaczyć, co jest przyczyną.
Przy okazji warto przeczyścić zamki, a przynajmniej jeden uruchomić, aby w przypadku gdy padnie akumulator można było dostać się do środka. Poszukaj na forum, jest kilka tematów o zamkach, siłownikach i problemach z nimi związanych szczególnie w okresie zimowym :)
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
markus092 
Użytkownik

Safrane ph: I
Rocznik: 1993
Pojemność: 2,2
Wersja wyposażenia: E
Wiek: 32
Dołączył: 23 Gru 2012
Posty: 11
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-12-24, 12:46    

spróbuje wykręcić i przeczyścić wszystkie zamki i sprawdzić siłowniki ewentualnie kupić nowe gdy tylko zrobi się cieplej przede mna jeszcze dużo pracy z safranką między innymi luzy na kierownicy i amortyzatory z przodu i oczywiście trzeba uruchomić elektryczne szyby
 
 
Predator 
Starszy pisarz
Pogromca Alienów


Safrane ph: Była I
Rocznik: Była 1993
Pojemność: Była 2.2Si 12V
Wersja wyposażenia: Była Wypasiona :)
Pomógł: 4 razy
Wiek: 32
Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 370
Skąd: Lublin/Świdnik
Wysłany: 2012-12-27, 17:53    

Przyłącze się do tematu, widzę że posiadasz tą samą wersję co ja to może pomogę, jak chodzi o centralki to polecam z tego sklepu http://www.stig.pl a tutaj konto na allegro http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=5266869 Montowałem od nich już kilka alarmów między innymi u siebie w Safranie i działają także polecam. Zauważyłem taką niedogodność że po otwarciu auta nie zapala się już oświetlenie wnętrza pojazdu, myślę że to wina podłączenia i jak zrobi się cieplej to pogrzebie, ale po za tym wszystko jest OK. Co do immo to ja ten który miałem wymontowałem i podłączyłem ten który był w zestawie z alarmem, ciekawa rzecz że można auto zatrzymać podczas jazdy z pilota a zasięg jest nawet spory. Jak byś miał jakieś pytania albo potrzebował pomocy przy montażu to pisz. A z szybami jakiś masz problem? Zmieniałem u siebie manualne na elektryczne to może pomogę...
Jesteś z centrum czy okolic Lublina? Jak gdzieś niedaleko mieszkasz to mogę zaoferować swoją pomoc :)
_________________
Clip - Lubelskie
 
 
 
markus092 
Użytkownik

Safrane ph: I
Rocznik: 1993
Pojemność: 2,2
Wersja wyposażenia: E
Wiek: 32
Dołączył: 23 Gru 2012
Posty: 11
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-12-27, 21:52    

jestem z centrum lublina :) co do centralnego interesowało mnie to imo jak je odłączyć żeby nie klikać ciągle podczerwienią gdy chce się odpalić samochód i ten problem z tylną klapą która nie zamyka się po zamknięciu samochodu z pilota nie wiem co jest przyczyną z szybami nawala mi to że elektryka z przodu szyba od strony kierowcy nie otwiera się w ogóle a od strony pasażera otworzyć mogę tylko ja fajnie gdybyś znał tez kogoś kto miałby tanie części do safrany niestety trochę muszę w niej zrobić
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16