Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
centralny zamek, szyby itd.
Autor Wiadomość
JPJPJP8 
Obserwator

Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 3
Wysłany: 2009-01-12, 23:17    centralny zamek, szyby itd.

Witam jako jestem tu nowy, wczoraj dokonałem zakupu Renault Safrane z 93roku, samochód jest do zrobienia jeszcze. Napisze co jest nie tak u mnie i gdybyście coś o tym wiedzieli był bym wdzięczny Wesoly

A więc :

- szyba od strony kierowcy wogóle sie nie otwiera, a ze strony pasażera z przodu otwiera sie, schodzi w dół lecz kiedy chce zamknać w góre nie trafia w rame drzwi i ucieka na zewnątrz

- wentylatory, nadmuch wogóle nie działa nie wiem dlaczego

- centralny zamek, kiedy wkładam klucz kreci sie bez oporów w jedną jak i druga strone, na pilota zadziała raz na 50 przycisnienc, dzis wymieniłem baterie

- lusterko zewnętrzne, prawe działa prawo lewo, nie działa góra dół, lewe wogóle

Szukam jakiś schematów będe kombinował w garazu hehe jeśli mieli byście coś był bym wdzieczny, jeszce pewnie się tu pojawie z innymi usterkami niekoniecznie w tym dziale hehe
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-12, 23:29    

Jutro Ci podeślę troszkę schematów mailem - wyślij mi tylko na pw swój adres.

Z nawiewem - prawdopodobnie spalone tranzystory lub diody w silniku wentylatora - bez problemów silnik dostaniesz na alledrogo.

Zamek w drzwiach jest zerwany - mam to samo. Tam jest jakiś plastikowy element - u mnie zamek zamarzł, wystarczyło na siłę kluczykiem przekręcić i chrup... Zmień baterię w pilocie, to częściej będzie łapał, bo pozostał Ci tylko centralny - chyba, że chcesz się bawić w wymianę wkładek i nosić 10 kluczyków.

Więcej nie pomogę, bo z resztą jeszcze nie walczyłem - na razie działa.
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2009-01-13, 23:14    

JPJPJP8 jesteś blisko, to śledź najbliższe spoty lubelskiego PIKUR'a (lub Renault Laguna Klub Polska) i wszystko da się zrobić Wesoly
Co do centralnego.
Zazwyczaj każdy zamek renówki, gdy nie jest otwierany z kluczyka przestaje reagować na kluczyk. Gdy zamek jest brudny i mechanizmy ciężko chodzą, to bębenek się kręci - normalny objaw. Czyszczenie i smarowanie powinno rozwiązać problem, ale należy zdjąć tapicerkę drzwi.

Szyba od strony kierowcy.
Należało by sprawdzić, czy zasilanie dochodzi do silniczka w drzwiach, ewentualnie, czy nie "padł" mikro wyłącznik" jej sterowania w panelu drzwi.
Szyba od strony pasażera.
Być może należy odpowiednio ustawić prowadnice szyby w drzwiach (poprzedni właściciel coś grzebał ?)

Wentylator nadmuchu - zerknij do kostki połączeniowej wentylatora (czy styki nie nadpalone), ewentualnie "idź" po przewodach od wentylatora do najbliższej kostki. (masz klimatronik, czy sterowanie manualne ? )

Co do lusterek, to należy na słuch sprawdzić, czy przy przechylaniu dżojstika od nich słychać pracujący silniczek przez chwilę.
Jeżeli działa Ci jedno "góra-dół", to prawdopodobnie będzie trzeba rozebrać lusterko i przesmarować plastikowy element, na którym się wkład porusza. Podobnie z drugim.

Co do pilota centralnego.
Być może należy zdemontować odbiornik (całą płytkę, przy lusterku wewnętrznym) i zobaczyć, czy nie ma w nim wody (czasami przecieka przy antenie).
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
JPJPJP8 
Obserwator

Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 3
Wysłany: 2009-01-14, 17:13    

dzięki za pomoc Wesoly narazie nic nie ruszam bez ojca bo ja jeszcze coś zjeb*** bardizej i bedzie hehe, ale napewno kiedy powiem mu czego tu się doweidziałem to razem coś zdziałamy Wesoly i dziękuej Rufus za schematy Wesoly

postaram sie w najbliższym czasie kiedy już zaczne opisać mam nadzieje że postempy Wesoly ) hehe
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16