Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
po wypadku problem z panelem klimatronika :(
Autor Wiadomość
Bieniu 
Starszy pisarz


Safrane ph: bd
Rocznik: bd
Pojemność: bd
Wersja wyposażenia: bd
Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 247
Skąd: bd
Wysłany: 2009-01-28, 21:04    

Wlew oleju d skrzyni jest obok włącznika światła wstecznego i miejsca gdzie połączona jest masa z karoserii na silnik
 
 
doman 
Użytkownik

Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 7
Wysłany: 2009-01-29, 16:19    

Bieniu napisał/a:
Wlew oleju d skrzyni jest obok włącznika światła wstecznego i miejsca gdzie połączona jest masa z karoserii na silnik
kurcze ja mase podlaczylem tam gdzie mi pasowala bo nie wiedzialem dokladnie gdzie.A ten wlew to jest od strony chłodnic czy magla??


No juz z elektryka wszystko zrobione.Zostalo tylko naprawic pompe ABSu Wesoly posiada ktos moze jakis schemat takiej pompy?? bo po rozebraniu okazalo sie ze po wypadku elektronika sie poprzesuwala Wesoly (byla skorodowana i pewnie jak siedzialo to sie trzymalo a jak sie przesunelo to sie porozlaczalo)
 
 
jurek201 
Klubowicz

Safrane ph: I
Rocznik: 1993
Pojemność: 3.0 12V
Wersja wyposażenia: RT
Wiek: 69
Dołączył: 10 Wrz 2008
Posty: 134
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-29, 16:33    

Sadzę, że schematu "wewnętrznego" elektroniki ABS-u to raczej się nie zdobędzie. Z tego co wiem to nie ma ich w dokumentacji dostarczanej do ASO Smutny . Sądzę, że firmy produkujące elektronikę i pompy ABS-u (u nas zdaje się BOSCH) nie udostępniają tych schematów. Spotkałem się z ogólnymi schematami elektroniki ABS ale przedstawiona jest tam ogólna idea działania a nie szczegółowe schematy.
Jeśli Twoja elektronika jest jedynie zaśniedziała lub nawet jakieś połączenia są poprzerywane, to może da się naprawić ale raczej nikt nie da gwarancji, że po naprawię to będzie działać.
Tak na marginesie tematu - oglądałem niedawno elektronikę sterowania pompą ABS+ESP w Avatimie. Powiem, że mam szacunek dla konstruktorów, ale przy jakimkolwiek uszkodzeniu mechanicznym element jest praktycznie nie do odratowania Smutny .
 
 
doman 
Użytkownik

Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 7
Wysłany: 2009-01-29, 17:30    

Dokladnie to chodzi tam o 2 przekazniki: jeden z nich poprostu wyszedl jakby byl wsuniety (a byl zgrzany z elementami typu sciezki) ja go przylutowalem ale 100% pewnosci nie mam czy przypadkiem miedzy sciezkami pod tym przekznikiem nie bylo jeszcze innych cienszych sciezek....

Nie ma ktos moze samej elektroniki z pompy?? Wesoly
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2009-01-29, 17:50    

Ja mam tylko tyle

_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
jurek201 
Klubowicz

Safrane ph: I
Rocznik: 1993
Pojemność: 3.0 12V
Wersja wyposażenia: RT
Wiek: 69
Dołączył: 10 Wrz 2008
Posty: 134
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-29, 17:53    

Cytat:
Dokladnie to chodzi tam o 2 przekazniki: jeden z nich poprostu wyszedl jakby byl wsuniety (a byl zgrzany z elementami typu sciezki) ja go przylutowalem ale 100% pewnosci nie mam czy przypadkiem miedzy sciezkami pod tym przekznikiem nie bylo jeszcze innych cienszych sciezek....
.

Nie zrozum mnie źle, ale lupa i dobre światło mogą być przy takich pracach bardzo pomocne Wesoly .
Jeśli to tylko "wyszły" przekaźniki to przypatrz się dokładnie czy ścieżki, które prowadziły do wyprowadzeń przekaźnika są z nimi połączone. Jeśli kawałek ścieżki z układu drukowanego został oderwany i odpadł to można ten kawałek zastąpić kawałkiem drutu.

Zrobiłem zdjęcie "kabelkologi" ABS

 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-29, 18:45    

oczywiscie ze popoprawialem Wesoly tylko niektorych poprostu nie bylo i nie wiem co i gdzie:)
 
 
jurek201 
Klubowicz

Safrane ph: I
Rocznik: 1993
Pojemność: 3.0 12V
Wersja wyposażenia: RT
Wiek: 69
Dołączył: 10 Wrz 2008
Posty: 134
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-29, 18:57    

Przyjrzyj się dobrze Wesoly . Na pewno dasz radę Wesoly Wesoly Wesoly
Jeśli ścieżka została oderwana od druku to zostaje po niej ślad na płytce drukowanej.
 
 
doman 
Użytkownik

Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 7
Wysłany: 2009-01-30, 02:33    

Bieniu napisał/a:
Wlew oleju d skrzyni jest obok włącznika światła wstecznego i miejsca gdzie połączona jest masa z karoserii na silnik


Dzieki serdeczne:) znalazlem .
Ale masy to ja tam nie mam podlaczonej...Jezyk

arek napisał/a:
Ja mam tylko tyle


Dzieki w koncu uzbieram troche jakichs schematow to nie bede tak glowy na forum ludziom zawracal Wesoly


jurek201 napisał/a:
Przyjrzyj się dobrze Wesoly . Na pewno dasz radę Wesoly Wesoly Wesoly
Jeśli ścieżka została oderwana od druku to zostaje po niej ślad na płytce drukowanej.


Widzisz problem jest z tym ze tam nie ma plytki tylko sciezki sa grube i sa osadzane w takiej obudowie plastykowej ktora nie dosc ze troche sie przytopila to jeszcze ucierpiala przy zderzeniu.W sobote powinienem miec drugi sterownik ktory jest w abs i zobacze czy cos z tego sam wyrzeźbie Wesoly
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16