Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
CB radio-skąd wziąć zasilanie?
Autor Wiadomość
chicken19 
Starszy pisarz

Safrane ph: 1
Rocznik: 1993
Pojemność: 2.1DT
Wersja wyposażenia: RT
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 172
Skąd: Wejsuny
Wysłany: 2011-01-29, 20:36    

Problem został częściowo wyeliminowany-na przewodzie zainstalowałem filtr przeciwzakłóceniowy.Jest poprawa ale jednak jeszcze to nie to.Aby nie zakładać nowego tematu zadam pytanie dotyczące anteny.Czy mogę jakoś polepszyć odbior na mojej magnesówce np dodając masę dodatkową?Jeżeli bym się zdecydował na montaż na klapie to co mi będzie potrzebne oprócz uchwytu?Czy mogę zamontować bat z cewką od magnesówki do uchwytu na klapę czy to raczej nie wykonalne?Jeszcze jedna kwestia-W Safrance mam dwie anteny-jedną telefoniczną a drugą radiową.Czy mogę wykorzystać tą telefoniczną i podłaczyć do cb?Jeśli tak to jak i co muszę zrobić ewentualnie co dokupić,przylutować zmienić?
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2011-01-29, 21:12    

chicken19 napisał/a:
Czy mogę jakoś polepszyć odbior na mojej magnesówce np dodając masę dodatkową?

Z dodatkowej masy nici już temat przerabiałem :) poza tym antena magnesowa bierze masę z radia po kablu.

chicken19 napisał/a:
Jeżeli bym się zdecydował na montaż na klapie to co mi będzie potrzebne oprócz uchwytu?Czy mogę zamontować bat z cewką od magnesówki do uchwytu na klapę czy to raczej nie wykonalne?

Kupujesz dzwonek na klapę podobny do SF-40, wymontowujesz złączę PL (peelka) z magnesu i tutaj pojawia się problem bo będziesz musiał ciąć kabel. Przekładasz owe złącze do dzwonka i montujesz całość na klapie.

chicken19 napisał/a:
Jeszcze jedna kwestia-W Safrance mam dwie anteny-jedną telefoniczną a drugą radiową.Czy mogę wykorzystać tą telefoniczną i podłaczyć do cb?

To według mnie nie wykonalne, może i wykonalne ale nie będzie działać :) tak jak należy gdyż antena GSM jest przeznaczona na częstotliwości 900 (mega, giga, kilo) hercy nie wiem jak to jest a anteny CB pracują na innych częstotliwość czyli 27MHz. Nie do końca jestem przekonany, nie wiem tylko jak są zbudowane te anteny typu triple czyli w jednej podstawie trzy patyki różnej długości gdzie jedna jest do radia, druga do GSM czy NAVI no i w końcu trzecia do CB.

chicken19 napisał/a:
Jeśli tak to jak i co muszę zrobić ewentualnie co dokupić,przylutować zmienić?

Kupujesz takie coś http://allegro.pl/uchwyt-...1421464074.html i przy tym będziesz musiał powiększyć otwór do wielkości gwintu anteny. Ewentualnie poszukać taki uchwyt dedykowany do anten ze złączem PL (potocznie zwane peelka). Jak nie chcesz żeby straszył taki czarny klocek bo to gdzieś ma wymiary 5x5x5cm to możesz kupić taki uchwyt http://allegro.pl/cb-uchw...1426227263.html i jest on niższy nie wiem tylko czy złącze PL się do niego zmieści na tyle aby można było całość zamontować do klapy. Należy się liczyć z tym, że imbusy które wkręcamy w celu zamontowania są szpiczaste i przebijają lakier czasami drążą przy tym dziurki w blasze co może się przyczynić do powstawania ognisk korozji w tym miejscu. A tutaj http://www.swistak.pl/a11...gniazdo-PL.html typowy uchwyt do peelek :)
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
Darek 
Nałogowiec

Safrane ph: phase II
Rocznik: 1998
Pojemność: 2.5 20v + LPG
Wersja wyposażenia: RXT
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U
Pomógł: 6 razy
Wiek: 52
Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 808
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2011-01-30, 00:12    

O uchwytach do klapy szerzej pisałem TUTAJ
_________________
Panie, daj mi siłę, do zaakceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
mądrość, abym dobrze ukrył ciała tych którzy mnie dzisiaj wkurzyli.
 
 
chicken19 
Starszy pisarz

Safrane ph: 1
Rocznik: 1993
Pojemność: 2.1DT
Wersja wyposażenia: RT
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 172
Skąd: Wejsuny
Wysłany: 2011-01-30, 15:36    

Goalkeper napisał/a:
Jak nie chcesz żeby straszył taki czarny klocek bo to gdzieś ma wymiary 5x5x5cm to możesz kupić taki uchwyt http://allegro.pl/cb-uchw...1426227263.html i jest on niższy nie wiem tylko czy złącze PL się do niego zmieści na tyle aby można było całość zamontować do klapy.


Miałem to dziś w ręku i myślę że raczej nie.Jest bardzo płytki


Goalkeper napisał/a:
Należy się liczyć z tym, że imbusy które wkręcamy w celu zamontowania są szpiczaste i przebijają lakier czasami drążą przy tym dziurki w blasze co może się przyczynić do powstawania ognisk korozji w tym miejscu.
Czy to nie chodzi o to żeby przez te wkręty była jak najlepsza masa?

Jeszcze jedna sprawa.W którym miejscu zamontować uchwyt na klapie?Po oglądzinach klapy doszłem do wniosku że szczelina między klapą a resztą nadwozia jest niewielka.Czy podczas zamykania klapy uchwyt nie będzie rysować nadwozia?
 
 
Darek 
Nałogowiec

Safrane ph: phase II
Rocznik: 1998
Pojemność: 2.5 20v + LPG
Wersja wyposażenia: RXT
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U
Pomógł: 6 razy
Wiek: 52
Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 808
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2011-01-30, 16:54    

chicken19 napisał/a:
Czy to nie chodzi o to żeby przez te wkręty była jak najlepsza masa?

Tak

chicken19 napisał/a:
Jeszcze jedna sprawa.W którym miejscu zamontować uchwyt na klapie?Po oglądzinach klapy doszłem do wniosku że szczelina między klapą a resztą nadwozia jest niewielka.Czy podczas zamykania klapy uchwyt nie będzie rysować nadwozia?

Mam uchwyt ja i ma Arek nic nie rysuje lakieru.
_________________
Panie, daj mi siłę, do zaakceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
mądrość, abym dobrze ukrył ciała tych którzy mnie dzisiaj wkurzyli.
 
 
chicken19 
Starszy pisarz

Safrane ph: 1
Rocznik: 1993
Pojemność: 2.1DT
Wersja wyposażenia: RT
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 172
Skąd: Wejsuny
Wysłany: 2011-01-30, 17:42    

Ok .Dziękuję wszyskim za pomoc.Jutro jak się uda to podskoczę do majstra od CB w poszukiwaniu uchwytu PL
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2011-01-30, 19:22    

W przypadku uchwytu SF-40 warto wcześniej przymierzyć i odrobinę skrócić śrubki pilnikiem, bo wkręcając je do końca można zrobić sobie bardzo brzydkie tzw. "wulkany" na lakierze od zewnątrz (tak załatwiłem się w poprzedniej Safi ) . Aby być spokojnym o lakier, można podkleić pod uchwyt na klapie bezbarwną folię samoprzylepną.
Ja zamontowałem w ten sposób

Zamiast kombinować z przedłużaniem przewodu ( bo w oryginale może być za krótki) lepiej dokupić w sklepie odpowiednią długość i poprowadzić go w dowolnym miejscu pod tapicerką ( ja zrobiłem to po prawej stronie przy wiązce progowej). Wtyk jest lutowany, więc nie powinno być problemów.

Jeżeli jednak masz w dachu antenę telefoniczną, to ja bym zamontował antenę CB w jej miejsce ( o ile nie używasz jej do telefonu). Dziurka już jest a z pewnością odbiór i nadawanie będzie zdecydowanie lepszy, a i sposób montażu bardziej estetyczny.
Montując antenę na dachu otrzymasz lepszą przeciwwagę anteny i jednocześnie charakterystykę. Wówczas długość anteny nie musi być już tak duża jak w przypadku montowania na klapie.
Warto rozważyć zmianę anteny przy montowaniu w miejsce telefonicznej, a wówczas sam zdecydujesz na jaką główkę ona będzie :)
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
Goalkeper 
Nałogowiec
Kamikaze Boski Wiatr


Safrane ph: Była II
Rocznik: Była 09/97
Pojemność: Była 2.2 dT
Wersja wyposażenia: Była RXE
Typ pojazdu: B54G
Typ silnika: G8T740
Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1569
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2011-01-30, 20:31    

arek napisał/a:
Warto rozważyć zmianę anteny przy montowaniu w miejsce telefonicznej, a wówczas sam zdecydujesz na jaką główkę ona będzie :)

Nie mam pojęcia jak wielka dziura jest przy antenie telefonicznej, jeżeli ma średnicę max do 9-10mm to spokojnie możesz zamontować sobie antenę DV, w przypadku PL będziesz musiał ten otwór powiększać :) Druga sprawa przy DV jest ten plus, że pod jej podstawą jest guma co będzie spełniać rolę uszczelki tak aby woda nie dostawała się przez otwór, przy PL chyba będzie trzeba modzić. U mnie DV'ke zamontowałem tak

_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia

http://bagaznikidoauta.pl/
 
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2011-01-30, 20:38    

Goalkeper napisał/a:
..przy DV jest ten plus, że pod jej podstawą jest guma co będzie spełniać rolę uszczelki tak aby woda nie dostawała się przez otwór, przy PL chyba będzie trzeba modzić.

Też jest uszczelka Zbyszku :)
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
Darek 
Nałogowiec

Safrane ph: phase II
Rocznik: 1998
Pojemność: 2.5 20v + LPG
Wersja wyposażenia: RXT
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U
Pomógł: 6 razy
Wiek: 52
Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 808
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2011-01-30, 21:07    

W obu typach mocowań od góry idzie uszczelka, a masa jest realizowana z wnętrza auta.
_________________
Panie, daj mi siłę, do zaakceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
mądrość, abym dobrze ukrył ciała tych którzy mnie dzisiaj wkurzyli.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 16